Me zyrėn e saj nė qendėr tė Prishtinės, AltaVia Travel ofron bileta udhėtimi, rezervime si dhe aranzhime tė udhėtimeve nė tėrė botėn, si pėr klientė vendor ashtu edhe ndėrkombėtarė. AltaVia Travel ėshtė themeluar nė Nėntor tė vitit 2000 dhe ka filluar me shėrbime aktive nė Shkurt tė vitit 2001. Me krijimin e saj, AltaVia Travel ka sjellur njė qasje tė freskėt dhe tė pėrshtatshme ndaj nevojave tė klientėve dhe tė industrisė sė udhėtimit nė Kosovė. Gjithmonė me dėshirė pėr tė qenė nė anėn e klientėve, qėllimi ynė ėshtė tė tejkalojmė pritjet e ēdo klienti duke ofruar shėrbim tė jashtzakonshėm ndaj klientėve, fleksibilitet tė rritur dhe vlerė mė tė madhe. Bashkėpunėtorėt tanė dallohen pėr nga qasja miqėsore dhe ekspertiza teknike e kombinuar me pėrvojė praktike, nė mėnyrė qė tė sigurohemi qė klientėt tanė tė marrin shėrbimet mė efektive dhe profesionale.

Nė vitin 2008 bordi i drejtorėve tė AltaVia Travel, themelon agjensionin turistik Airtour me qėllim tė shėrbimieve ekskluzive pėr aranzhmane turistike. Shumė shpejt Airtour bėhet njė nga agjensionet turistike e cila ofron shėrbime cilėsore dhe tė favorshme pėr ēdo kėrkesė tė klientėve.

Me 10.07.2006 AltaVia Travel bėhet GSA ( agjent gjeneral i shitjes) i Croatia Airlines. Pėrfaqėsimi i Croatia Airlines si dhe inkuadrimi i linjes ajore ndėrmjet Zagrebit dhe Prishtinės pasuron tregun e aviacionit si dhe luan rol fundamental nė shfrytėzimin e hapsirės ajrore nė segment mė tė shkurt seq ishte me parė.

Prej datės 01 Shtator, 2010, AltaVia Travel fillon tė operojė nėn emrin e ri AltaVia Travel Lufthansa City Center.

AltaVia Travel do tė mbesė nė pronėsi tė njėjtė dhe me status tė njėjtė ligjor, ndėrsa shtimi i brendit LCC emrit tė kompanisė sonė tė njohur lokale nga tash do tė paraqesė identitetin e koorporatės sonė dhe do tė plotėsojė gamėn e shėrbimeve tė cilėt u ofrohen klientėve tanė. Brendi ynė i ri Lufthansa City Center nga tash e tutje do tė luajė rol mbizotėrues nė komunikimin tonė, derisa ajo tashmė e ka rolin udhėheqės nė rrethin ekonomik duke zbatuar trende tė reja, duke shfaqur pėrmirėsime dhe duke ofruar zgjidhje tė veēanta individuale. Qė nga themelimi i saj nė vitin 1981 nė Gjermani, Lufthansa City Center ėshtė bėrė njė nga ko-operimet e agjensive ndėrkombėtare tė udhėtimit me rritjen me tė shpejtė nė botė. Sot, me mė shumė se 600 zyre nė 80 vende, ko-operimi ekskluziv (franchise) Lufthansa City Center (LCC) i takon tre zinxhireve mė tė mėdha tė agjensive tė udhėtimit nė Gjermani dhe renditet e 5-ta nė Europė.

AltaVia Travel, bashkė me rrjetin tonė tė Lufthansa City Center nė mė shumė se 80 vende, iu ofrojnė brendin e njohur nė tėrė globin, duke ofruar shėrbim tė njėjtė, tė kualitetit mė tė lartė nė tė gjitha lokacionet nė tėrė botėn.

Aktualisht Lufthansa City Center mban pozitėn udhėheqėse nė disa shtete:
Nė Gjermani renditen nė vendin e tretė me mė shumė se 300 agjensi udhėtimi
Nė Itali renditen nė vendin e tretė me 52 agjensi udhėtimi
Nė Spanjė renditen nė vendin e pestė me 12 agjensi dhėtimi
Nė Poloni renditen nė vendin e tretė me 18 agjensi udhėtimi
Nė Austri renditen nė vendin e parė me 12 agjensi udhėtimi.

Njė tjetėr ngjarje e rėndėsishme pėr kompaninė ėshtė nėnshkrimi i kontratės pėr pėrfaqsimin e Austrian nga AltaVia Travel Lufhansa City Center pėr teritorin e Kosovės. Qė nga 1 nėntori 2010 AltaVia Travel LCC bėhet GSA e Austrian si kompania mė prestigjioze e cila operon nga Kosova pėr nė tė gjitha destinacionet nė mbarė botėn. Me 11 fluturime nė javė dhe nga 1 prilli 2011 me 14 fluturime nė javė ( dy fluturime nė ditė) Austrian mban primatin e kompanisė mė prestigjioze,me destinacionet, ēmimet si dhe me tė gjitha opcionet mė atraktive nė komunikacionin ajror.

Ekspertizė lokale – Prezencė globale

Lufthansa City Center ėshtė zinxhiri i vetėm i agjensive tė udhėtimit i cili qė punon vetėm me pėrfaqėsi ekskluzive (franchise). Agjensitė e udhėtimit LCC e mbajnė statusin e tyre tė pavarur sipėrmarrės dhe emrin e agjensisė sė tyre lokale tė njohur tė udhėtimit, sė cilės i shtohet brendi Lufthansa City Center, duke pėrfituar kėshtu nga pėrparėsitė e zinxhirit tė fuqishėm. Kompanitė sipėrmarrėse tė udhėhequra nga pronarėt e LCC garantojnė nivel tė lartė tė kualitetit tė shėrbimeve dhe tė pėrkushtimit ndaj klientėve. Me pėrzgjedhjen e saj tė agjensive tė udhėtimit me reputacion, Lufthansa City Center ka kombinuar ekspertėt lokal me njohurinė e gjėrė tė tregut nėn ombrellėn e njė zinxhiri global tė agjensive tė udhėtimit.

Lufthansa City Center fokusohet nė shėrbime individuale tė pėrshtatura si pėr klientė tė lirė ashtu edhe pėr korporata. Duke ofruar njė gamė tė plotė tė tė zgjidhjeve tė menaxhimit tė udhėtimit, Lufthansa City Center kombinon fleksibilititetin dhe inovacionin, kompetencėn dhe pėrvojėn me portofol tė plotė tė shėrbimeve, staf tė motivuar dhe pėrfitim nga rrjeti i gjėrė botėror. Duke u bazuar nė kėto pasuri kyēe, idetė e udhėtimit tė klientėve realizohen nė mėnyrė profesionale, duke garantuar kėnaqėsi tė lartė tė klientit tė kombinuar me njė pėrpjestim tė shkėlqyer tė nivelit tė ēmimit bazuar nė mardhėniet e besimit me klientė.


AltaVia Travel Lufthansa City Center

...mė shumė se udhėtim i rehatshėm

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nr. i rezervimit
Mbiemri juaj:
Gjuha: