Follow Me
TOP
Image Alt

ALAIYE RESORT HOTEL & SPA 5* – ALANYA

ALAIYE RESORT HOTEL & SPA 5* – ALANYA

/ per person
(0 Reviews)

Resort & Spa Hotel Alaiye ndodhet pranë plazheve të mrekullueshme me rërë dhe përmban një fushë tenisi, një kazino dhe një sallon bukurie. Vendbanimi në një ndërtesë 6-katëshe, vendi u hap në 2004 dhe u rinovua në 2007. Pajisjet shtesë përfshijnë shërbimin e anijes aeroport, shërbim 24-orësh në dhomë dhe lavanderi.

Një vend i mrekullueshëm në qendër të Alanya u jep mysafirëve qasje të drejtpërdrejtë në Sealanya, e cila është vetëm 2.2 km larg. Kulla e Kuqe është makinë 50 minuta nga akomodimi. Bare dhe restorante janë të vendosura brenda një mundësie të lehtë.

Dhomat elegante kanë TV satelitor, kolltuqe dhe një divan të vendosur për rehatinë e mysafirëve. Disa nga këto dhoma kanë një pamje nga deti. Dhomat përfshijnë banjo me dush, tharëse flokësh dhe tualetin.

Hoteli ofron një mëngjes të pasur shuplakë çdo ditë. Me një ambient miqësor ju mund të shijoni ushqimet ndërkombëtare në restorantin Mesdhetar A La Carte. Mysafirët mund të lëshohem në një bar të madh duke shërbyer një gamë të gjerë të verërave, pijeve joalkoolike dhe birrave. Ka aeroportin Gazipasa në një distancë prej 60 km. Pajisjet e tjera të pronës përfshijnë një video-projektor, një qendër biznesi dhe salla takimesh të gjitha të parashikuara për nevoja të biznesit. Argëtimi në vend përfshin shfaqje live dhe muzikë live. Vendi ofron klasa fitnesi, një zonë palestre dhe akuifer për të ndihmuar mysafirët të qëndrojnë të përshtatshëm.
Pako përfshihet:
Fluturimin direkt: Prishtinë – Antalya – Prishtinë
Akomodimi në hotel, sipas konceptit të hotelit
Transferi: Aeroport – Hotel – Aeroport
Asistencë gjatë pushimeve tuaja.

Extra:
*Në cmim nuk janë të përfshira taksat e aeroportit 40 Eur për person.

 • Included
  5 Star Accommodation
  Airport Transfer
  Breakfast
  Gallery Ticket
  Lunch
  Personal Guide
 • Not Included
  Free parking
  Private beach area
  Restaurant
  Spa and wellness centre
  Winter

Tour Location

You don't have permission to register