Follow Me
TOP
Image Alt

ALAN XAFIRA DELUXE RESORT 5* – ANTALYA

ALAN XAFIRA DELUXE RESORT 5* – ANTALYA

/ per person
(0 Reviews)

Vendndodhja: e ndërtuar në vitin 2014, me një sipërfaqe totale prej 45,000 metrash katrorë, e vendosur në rajonin e Alanya Avsallar, në 350 m nga plazhi me qasje private përmes nënkalimit (autobus falas i transferimit drejt plazhit çdo 15 minuta, nga ora 08: 00- 20:00) dhe në 100 km nga aeroporti i Antalisë.

Lehtesirat: pishinë të hapur noti (3883 m ², thellësi 140 cm), pishinë relaksimi (310 m ², 140 cm), pishinë shtëpie të ndezur (300 m ², thellësi 140 cm), vorbull (10 m ², 100 cm thellësi), 10 rrëshqitje uji, restorant kryesor, 3 a la carte restorante italiane, turke dhe aziatike (falas një herë në qëndrim, me prenotim paraprak), 5 bare, shërbime lavanderie, tharëse dhe hekurosje, floktar / sallon, mjekësor, internet Wi-Fi (falas), dyqane, SPA dhe palestër, sallë konferencash (1200 pers.), banjë turke, sauna, xhakuzi, banjë me avull, gjimnastikë, aku-gjimnastikë, volejboll plazhi, fushë tenisi me sipërfaqe artificiale, pajisje me qira, tenis , pingpong, shigjeta, boks, gjuajtje me armë me ajër të kompresuar, program animacioni, muzikë live (një herë në javë) cadra, krevate dielli, dhe ofrohet falas në plazh dhe në pishinë.

Për fëmijët: bar-rostiçeri, pishinë e hapur (75 sqm, 40 cm thellësi), pishinë shtëpie (10 m ², 35 cm e thellë), 4 rrëshqitje ujore, shesh lojërash, mini klub (4-12 vjet), mirë (shtesë) .

Objektet e dhomave: hoteli përbëhet nga një ndërtesë kryesore me 9 nivele dhe 18 Vila me 3 nivele.
Dhomat janë të pajisura me: banjo me dush, TV LCD, telefon, tharëse flokësh, Wi-Fi në internet (pa pagesë), të sigurt (pa pagesë), ballkon, ajer te kondicionuar, minibar, dysheme me parket, shërbim në dhomë (24 orë ).

Ndertesa kryesore:
dhoma standarde superiore (zona 32-37 m2., akomodimi maksimal 3ad + 1 c);
dhomë dyshe superiore (2 dhoma me dykëndësh derë, sipërfaqe 46-50 sq.m., akomodimi maksimal 2ad + 2 c).

Villa:
vilë familjare (komplekse dupleks-2 me dyer interkonektive, sipërfaqe 46-53mp, shkalla maksimale e vendbanimit 2ad + 2 c).
suita mbreti (dhoma dupleks-2 + dhoma e ndenjes me xhakuzi, interkonektor dhe sipërfaqe dera 150mp, akomodimi maksimal 4 Pax).

– Dhoma Superior Standart është me madhësi 37 m², e dizajnuar me dekorim modern. Pamje nga deti, pamje malore, pamje nga pishina dhe pamje nga toka. Min. kapaciteti është 1 pax dhe max. kapaciteti është 3 + 1 pax.

– Dhoma me aftësi të kufizuara 8 dhoma me aftësi të kufizuara; Dhomat me aftësi të kufizuara janë në dispozicion për max.3 pax për të qëndruar dhe kanë pamje nga toka. Min. kapaciteti është 1 pax dhe max. kapaciteti është 3 pax.

– Dhomat familjare të kopshtit janë me madhësi 53 m², përbëhen nga dy dhoma gjumi. Dhoma gjumi e prindërve është me një krevat dopio dhe dhoma gjumi tjetër me krevat binjak. Vetëm një banjo me dush dhe WC. Pamje nga pishina dhe hyrje e drejtpërdrejtë në pishinë nga tarraca. Maksimale. kapaciteti është 3 + 1 pax.

– Dhomat familjare me dyer lidhëse janë me madhësi 50 m² dhe përbëhen nga 2 dhoma gjumi; ka një krevat frengjisht dhe binjak, një dush WC. Max. kapaciteti është 2 + 2 pax.

– King Suite është me madhësi 150 m², përbëhet nga 1 dhomë gjumi dhe 1 dhomë që jetojnë në lulen e parë dhe 1 dhomë gjumi në katin e dytë. Të dy dhomat e gjumit përbëjnë dush dhe WC. Ekziston edhe një Jakuzzi në dhomën e gjumit në katin e parë. Min. kapaciteti është 2 pax dhe max. kapaciteti është 4 pax.

– Vip Vila ndodhet rreth pishinës Vip.

Gjithë koncepti përfshirës:

07: 00-10: 00 Mëngjesi
10: 00-11: 00 Mëngjesi i vonë
12: 30-14: 30 Dreka
19: 00-21: 00 Darka
24: 00-01: 30 Snacks vonë

bare:

10: 00-18: 00 Aqua Bar
10: 00-18: 00 Bar Beach
11: 30-2: 30 pasdite Disco Bar
24 orë Bar Lobi
18: 00-24: 00 Shtëpia lokale e pijeve
10: 00-22: 00 Shtëpi çaji
10: 00-24: 00 pishinë Veranda Bar

Pako përfshihet:

Fluturimin direkt: Prishtinë – Antalya – Prishtinë

Akomodimi në hotel, sipas konceptit të hotelit

Transferi: Aeroport – Hotel – Aeroport

Asistencë gjatë pushimeve tuaja.

 • Included
  5 Star Accommodation
  Airport Transfer
  Breakfast
  Gallery Ticket
  Lunch
  Personal Guide
 • Not Included
  Free parking
  Private beach area
  Restaurant
  Spa and wellness centre
  Winter

Tour Location

You don't have permission to register